Radošais konkurss “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” 2019

Radošais konkurss “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums”

Paldies visiem dalībniekiem! Konkurss ir noslēgusies.

Ar konkursa laureātu sarakstu ir iespējams iepazīties šeit.

13.12.2019. modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” norisinājās “Zaļā josta” rīkotā radošā konkursa “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” laureātu sveikšana, vienlaikus atklājot iedvesmas izstādi. Izstādē apkopotas simtiem idejas dabai draudzīgai, oriģinālai un personalizētai dāvanu iesaiņošanai, sintētiskos, pārstrādei nepiemērotos iepakojuma materiālus aizstājot ar dabas veltēm un otrreizējiem izejmateriāliem. Izstāde aplūkojama visā svētku periodā, aicinot apmeklētājus samazināt dabai kaitīgā, pārstrādei nepiemērotā dāvanu iesaiņojamā materiāla patēriņu.

Ik gadu Ziemassvētku un Jaungada svētku dunā tiek patērētas vairākas tonnas iesaiņojamā materiāla. Bieži vien šis dāvanu iesaiņojums kalpo vien dažas minūtes vai stundas, pēc kā kļūst par atkritumiem. Lielākā daļa iesaiņojamo materiālu ir gatavoti no plastmasas vai kompozītmateriāliem, kas dabā nesadalās un nav piemēroti atkārtotai pārstrādei. Atteikšanās no šādu videi nedraudzīgu iesaiņojumu lietošanas ir nozīmīgs solis pretim tīrākai videi un resursu taupībai.

Informācija par radošo konkursu plakāts

Paldies konkursa atbalstītājiem, kas rūpējās par lieliskām pārsteiguma balvām konkursa laureātiem:

ZSV konkursa atbalstītāji

Modes un izklaides centrs “Rīga Plaza”
SIA “Lāči”
Veikals “The Body Shop” 
SIA "Narvesen Baltija" 
"HAPPEAK"
SIA "MAXIMA Latvija"
Latvijas tirgotāju asociācija
Neatkarīgo tirgotāju apvienība "AIBE"
"Tele 2"

Sīkāku informāciju par konkursa norisi var iegūt pa tālr.: 67808112. Atbildīgā persona par konkursa norisi: Aija Caune, “Zaļā josta”