Vairāk nekā 10 000 zaļi domājošu bērnu un jauniešu no visas Latvijas pulcējās ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKOS

Tervete 25may

Aizvadītajā nedēļas nogalē Tērvetes dabas parkā norisinājās ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI. Piedaloties vairāk nekā 10 000 dalībniekiem no visas Latvijas, desmitiem vides izziņas darbnīcu, svētkos godināti Latvijas centīgākie dabas draugi, kas ikdienā aktīvi iesaistās atkritumu šķirošanā, rūpējoties par vides tīrību un resursu taupību.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKOS godināti otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” laureāti. Šogad vides kampaņas “Tīrai Latvijai” ietvaros ar bērnu un jauniešu palīdzību “Zaļā josta” pārstrādei nogādāja 21,14 tonnas izlietotu bateriju, 939,544 tonnas makulatūras, atkritumu šķirošanā iesaistīja vairāk nekā 10 000 ģimeņu. Rezultātā aizvien plašāka sabiedrības daļa ir iemācījusies pareizi šķirot atkritumus, sekmējot resursu atkārtotu apriti. Turklāt “Zaļā josta” projektu ietvaros ar radošu pieeju resursu taupībai iesaistītas vairāk nekā 1200 bērnu ģimenes, kas izstrādāja savus priekšlikumus, kā mazināt radīto atkritumu apjomu ikdienā un dzīvot videi draudzīgāk.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI sniedza lielisku svētku sajūtu kā lieliem, tā maziem dabas draugiem. Visas dienas garumā dalībnieki bez maksas varēja iesaistīties dažādās vides izziņas radošajās darbnīcās, par kurām rūpējās Latvijas Valsts meži, Latvijas Dabas fonds, Latvijas Dabas muzejs un citi vides eksperti. Īpašs uzsvars pasākumā likts uz atkritumu šķirošanu, par ko stāstīja un ar aizraujošām spēlēm mācīja “Zaļā josta”. Aizraujošas radošās darbnīcas un vides spēles piedāvāja “Smilšu Lampas”, Siguldas mākslas skola “Baltais Flīģelis”, skolas spēļu darbnīca “Muzle”, SIA “Pure Chocolate” Šokolādes muzejs, SIA “Domātājs”, Jaunsardzes un informācijas centrs, IK ”Raena” un daudzi citi. Savukārt “Līgatnes papīrs” kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībniekiem sniedza iespēja redzēt, ka bērnu vāktā makulatūra ir atdzimusi jaunā, otrreiz pārstrādātā papīrā.

Par pasākuma muzikālo noformējumu rūpējās Kašers un Sabīne, un jauniešu iecienītākie X-faktora dalībnieki – Patrisha, Egdars Kreilis, Aivo Oskis un Didzis Melderis.

Pasākumā balvas un diplomus saņēma audzēkņi no Beverīnas novada pašvaldības Kauguru PII “Pasaciņa”, Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas, Smiltenes vidusskolas, Tilžas vidusskolas vispārējās pirmsskolas izglītības grupas, Kalupes pamatskolas, Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Brenguļu sākumskolas, Ķekavas vidusskolas, A. Spāģa Dunalkas pamatskolas, Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupām.