Mājas un atpūtas vietiņas mīļdzīvniekiem no iepakojuma kastēm

*

Vai zinājāt, kā izmantotās kastes var palīdzēt saudzēt vidi un samazināt atkritumu apjomu, kas nonāk atkritumu poligonā?

"Zaļā josta" 2021.gada nogalē rīkoja radošo konkursu  “Iepakojuma kastes pārvērtības”, kurā iedzīvotāji tika aicināti dalīties ar savām radošajām idejām, kā izmantot atkārtoti iepakojuma kastes, tādejādi pagarinot to lietošanas laiku un samazinot atkritumu daudzumu.   

Konkursa dalībnieki ar saviem iesniegtajiem darbiem apliecināja, ka iepakojuma kastes, ko  ikdienā izmetam atkritumos vai nododam pārstrādē, vēl var tikt plaši pielietotas mājsaimniecībā, pagarinot to kalpošanas mūžu un ļaujot atteikties no neapdomīgas jaunu lietu iegādes, jo jaunu iespējams radīt no vecā, pārveidojot nevajadzīgo esošo. 

"Zaļā josta" aicina smelties iedvesmu, kā no kartona kastēm ir iespējams izveidot savam mājas mīlulim lielisku māju un atpūtas vietiņu.

“Radošā konkursa “Iepakojuma kastes pārvērtības”  dalībnieki ir pierādījuši, ka radošums, izdoma un ilgtspējīga domāšana ir galvenie virzītājspēki videi draudzīgu paradumu iedzīvināšanā ikdienā, un ir svarīgi, lai šādas iniciatīvas kļūst par ierosmes objektu un arī turpmāko paraugu sabiedrībā,  tādēļ aicinām ikvienu iedzīvotāju paraudzīties uz mājās pieejamām nevajadzīgām lietām plašāk. Mēs lepojamies ar ikvienu konkursa dalībnieka darbu!